COVID-19

Na tej strani vas bomo obveščali o vseh pomembnih informacijah ob ponovni vzpostavitvi

vzgojno-izobraževalnega procesa.

OBVESTILA STARŠEM

V vrtec se vključijo le zdravi otroci. Starše seznanjamo, da je ob ponovnem odprtju vrtca tveganje za prenos okužbe z virusom SARS-Cov-2 večje. Ob prihodu otroka v vrtec morajo starši prinesti podpisano izjavo (izjava). Starši morajo upoštevati medosebno razdaljo 1,5-2m ter ostale ukrepe za preprečevanje širjenja epidemije COVID 19.

NAVODILA STARŠEM ZA PRIHOD OTROKA V VRTEC IN ODHOD OTROKA IZ VRTCA

ZAŠČITNI UKREPI

OHRANJAJTE PRIMERNO RAZDALJO (1,5 – 2 m)

SKRBITE ZA HIGIENO ROK (pravilno umivanje rok)

SKRBITE ZA HIGIENO KAŠLJA IN KIHANJA (pravilna higiena kašlja)

NOSITE ZAŠČITNO MASKO (pravilna namestitev maske)

ZNAKI OKUŽBE

Bolezen se najpogosteje kaže s slabim počutjem, utrujenostjo, nahodom, vročino, kašljem in pri težjih oblikah z občutkom pomanjkanja zraka. Za težji potek je značilna pljučnica. Več o COVID 19

POSTOPANJE OB SUMU NA OKUŽBO

Če ste zboleli (kašelj, vročina, težko dihanje), prosimo, da:

• Ostanete doma in se izogibajte stikom z ljudmi
  • Pokličite osebnega zdravnika oziroma dežurnega v najbližji dežurni ambulanti, če kličete izven delovnega časa vašega zdravnika
  • Zdravnik bo potrdil ali ovrgel sum na okužbo. Če bo sum upravičen, vas bo napotil na najbližjo zdravstveno ustanovo – vstopno točko za odvzem brisa.
  • Do te zdravstvene ustanove se peljete z osebnim avtomobilom in ne z javnim prevozom (vlak, avtobus, taxi). Kašljajte v rokav ali robec. Pred odhodom od doma si umijte roke z vodo in milom.
  • Zdravnik, ki vam bo vzel bris, bo glede na vaše zdravstveno stanje ocenil, kje boste počakali na rezultate testa.
  • Po prejemu rezultata vas bo zdravnik obvestil o nadaljnjih ukrepih.
(Skupno 552 obiskov, današnjih obiskov 1)